کادایف
مدیركل فرآورده های آرایشی - بهداشتی سازمان غذا و دارو:

برای كاهش سطح وابستگی، دانشگاه ها به كمك صنعت آرایشی و بهداشتی آیند

برای كاهش سطح وابستگی، دانشگاه ها به كمك صنعت آرایشی و بهداشتی آیند

به گزارش كادایف مدیركل فرآورده های آرایشی - بهداشتی سازمان غذا و دارو بر ضرورت ورود مراكز تحقیق و توسعه دانشگاهی به حوزه فرآورده های آرایشی و بهداشتی با عنایت به نیاز روزافزون جامعه به این نوع از كالاهای سلامت محور و همینطور با وجود شرایط تحریم ها، تاكید نمود.


دكتر عبدالعظیم بهفر در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: حجم بالای ماركت صنعت آرایشی و بهداشتی، نیاز روز افزون جامعه به این نوع از كالاهای سلامت محور و ارزش افزوده مناسب از یك سو، تكنولوژی روزآمد، دانش محور بودن این صنعت و ضرورت توجه خاص به سلامت كالاهای آرایشی بهداشتی در شرایط عادی هر كشوری می تواند انگیزه های ورود مراكز تحقیق و توسعه دانشگاهی به حوزه فراورده های آرایشی و بهداشتی را فراهم آورد.
وی ادامه داد: حال تصور كنید در شرایط خاص تحریم و مشكلات مختلف موجود در زمینه واردات مواد اولیه و عدم فروش مستقیم این مواد از جانب شركت های بین المللی مطمئنا هم انگیزه های ورود متخصصین به این حوزه را می افزاید و هم ضرورت این حضور را تاكید می كند.
بهفر افزود: این اداره كل از مدت ها قبل با تشكیل كمیته تخصصی ارتباط صنعت و دانشگاه با حضور كارشناسان برجسته دانشگاه و صنعت قدم هایی را در این زمینه برداشته است و از این فرصت بهره برده و اعلام می كنم اداره كل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو آمادگی كامل خویش را در زمینه به ثمر نشستن و هدایت طرح های مختلف بویژه در زمینه تولید مواد اولیه این صنعت اعلام می كند.
مدیركل فرآورده های آرایشی - بهداشتی سازمان غذا و دارو اضافه كرد: امروز روز وحدت و اتحاد همگانی برای سرپا ماندن واحدهای تولیدی در جهت منویات مقام عظمای ولایت و پشتیبانی از تولید و كالای ایرانی است و من و همكاران من در این اداره كل ایمان داریم جوانان دانشمند این مرز و بوم به خوبی از عهده رفع نیازمندی های واحدهای تولیدی بر خواهند آمد.
بهفر در انتها با تاكید مجدد بر اینكه مردم ما لایق بهترین ها هستند، اظهار داشت: جوانان مومن ما در سایه مجاهدت و تلاش علمی خود می توانند این بهترین ها را برای بهترین مردم دنیا فراهم نمایند.



1397/12/15
22:16:18
5.0 / 5
1687
تگهای خبر: بهداشت , تخصص , تكنولوژی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif