کادایف

پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم درباب بیمارستان های آموزش محور

پاسخ وزیر بهداشت به گلایه های مردم درباب بیمارستان های آموزش محور

كادایف: وزیر بهداشت با اشاره به اینكه بحث تحول نظام آموزش پزشكی را دنبال می نماییم، اظهار داشت: اگر این برنامه به سرانجام برسد هم گلایه مردم از نوع نمایش خدمت توسط دانش آموختگان ما حل خواهد شد، هم دانش آموختگان ما مهارت هایی را خواهند آموخت كه مورد نیاز است و هم استادان ما اگرچه چه مهارت هایی باید به دانشجویان منتقل شود آشنا خواهند شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، نمكی در حاشیه گردهمایی دانشجویان استعدادهای درخشان كه در دانشگاه علوم پزشكی ایران انجام شد در پاسخ به سوالی درباره گلایه های مردم درباب بیمارستان های آموزش محور، اظهار داشت: خوشبختانه با حركتی كه در وزارت بهداشت در حوزه معاونت محترم آموزشی دنبال می شود بحث تحول نظام آموزش پزشكی را در كشور در دست اجرا داریم و در این راستا بر استفاده از ظرفیت های ملی و استفاده از نخبگان چه در سطح آموزش عالی و چه تحصیلات كارشناسی و هم چنین تحول در ساختار آموزشی و بازبینی در واحدهای درسی، شیوه های آموزشی و ارزیابی را تاكید داریم.

وی اضافه كرد: با تحقق این برنامه كه همكاران ما آنرا دنبال می كنند ساماندهی مناسبی را در ساختار آموزش كشور خواهیم داشت. ما به دنبال این هستیم كه چه كسی و با چه سطحی از مهارت، در چه زمانی و توسط چه كسی و با چه هزینه ای برای كدام جایگاه نظام نمایش خدمت باید تربیت نماییم. اگر این برنامه به سرانجام برسد هم گلایه مردم از نوع نمایش خدمت توسط دانش آموختگان ما حل خواهد شد و هم دانش آموختگان ما مهارت هایی را خواهند آموخت كه مورد نیاز است و هم استادان ما اگرچه چه مهارت هایی باید به دانشجویان منتقل شود آشنا خواهند شد.

وزیر بهداشت درباره راهكار دولت برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان، اظهار داشت: دولت در نخستین قدم باید نخبه نوازی كند، نخبگان را بشناسیم و راه هایی را برای رشد این ها فراهم نماییم و از همه مهم تر پس از به انتها رسیدن دوره آموزشی دانشجو برای جذب وی راه هایی پیدا نماییم. اگر نخبگان به آینده كاری خود امیدوار نباشند در حین تحصیل به فكر مهاجرت می افتند. بسیاری از بچه هایی كه از كشور می روند برای تجربه یك جای بهتر نمی روند بلكه برای این می روند كه ما زیرساخت های مناسب آنها را فراهم نكردیم. ما امیدواریم تا یك یا دو سال آینده از حضور تمام دانشجویان فارغ التحصیل نخبه چه در دانشگاه، چه در مراكز تحقیقاتی و چه در شركت های دانش بنیان و پارك های فناوری و چه در نظام نمایش خدمت استفاده نمائیم.
منبع:

1398/02/27
13:36:00
5.0 / 5
2083
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif