کادایف

آموزش و توانمندسازی پرستاران مناطق محروم كشور در حیطه های تخصصی

آموزش و توانمندسازی پرستاران مناطق محروم كشور در حیطه های تخصصی

به گزارش كادایف مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: ۲۸۰ پرستار مناطق محروم كشور با حضور در دانشگاه های علوم پزشكی مستقر در تهران، آموزش و توانمندسازی در پنج حیطه تخصصی مراقبت های پرستاری ویژه ICU، سوختگی، CCU، دیالیز و اورژانس را دریافت نمودند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، احمد نجاتیان با بیان این خبر اضافه كرد: در سال ۹۷ با هدف ارتقای دانش و توانمندی های پرستاران شاغل در مراكز درمانی مناطق محروم كشور با همكاری دانشگاه های علوم پزشكی تهران، ایران و شهید بهشتی تعداد ۲۸۰ پرستار شاغل در مناطق محروم و كمتر توسعه یافته كشور در دوره های تخصصی شركت كردند.

وی با اشاره به توسعه بخش درمان در تمامی مناطق كشور و ایجاد بخش های تخصصی و فوق تخصصی در شهرهایی كه قبلا فقط خدمات سرپایی در آن انجام شده بود، اظهار داشت: خوشبختانه در طرح تحول سلامت به توسعه خدمات در مناطق محروم توجه ویژه ای شده است و با ساخت و تجهیز بیمارستان ها و تامین پزشكان متخصص، خدمات تخصصی در این شهرها به مردم عرضه می شود كه گام مهمی در ارتقای دسترسی آحاد مردم به خدمات سلامت دارد.

مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت افزود: در همین زمینه با عنایت به اهمیت مراقبت های پرستاری، برنامه آموزش و توانمندسازی پرستاران شاغل در این شهرها در دستور كار قرار گرفته و با همكاری خیلی خوب دانشگاه های علوم پزشكی مستقر در تهران كه دارای بخش های تخصصی و فوق تخصصی و اعضای هیات علمی و پرستاران با تجربه هستند، این آموزش ها در پنج حیطه تخصصی مراقبت های پرستاری ویژه ICU، سوختگی، CCU، دیالیز و اورژانس عرضه شده است.

نجاتیان، پرستاران شركت كننده را از استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خراسان جنوبی و رضوی، بوشهر، لرستان وكرمان اعلام نمود و اظهار داشت: بازخوردهای این دوره ها خیلی خوب بوده و خیلی از این پرستاران پس از تكمیل دوره ها در محیط كار خود منشا اثر بوده اند.

بنابر اعلام وبدا، وی با اشاره به تداوم این برنامه اظهار داشت: بنا داریم امسال هم این برنامه را ادامه دهیم، ولی در حال نظرسنجی از دانشگاه ها برای اولویت های آموزشی و نحوه برگزاری دوره ها هستیم و امكان دارد در این دوره برای برخی استان ها مدرس اعزام نماییم.1398/04/01
15:32:19
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif