کادایف

قربانی: پزشكان به صورت عادلانه در كشور توزیع شده اند

قربانی: پزشكان به صورت عادلانه در كشور توزیع شده اند

به گزارش كادایف نایب رییس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت كه روند توزیع پزشك در استان ها مثبت است، اولویت بر وجود پزشكان در مناطق محروم می باشد.


محمدحسین قربانی در گفتگو با ایسنا، درباره روند توزیع پزشك در استان ها اظهار داشت: اصل طرح تحول بر مبنای توزیع عادلانه منابع و ثروت و همینطور توزیع عادلانه نیروی انسانی در كشور اجرا شد. چون نیروهای تحصیلكرده با بیت المال در كشور تربیت شدند و طبیعتاً باید برپایه نیاز در مناطق مختلف خدمت كنند.
وی با تاكید بر ضرورت توجه به طرح جامع پزشك در استان های نیازمند و محروم اظهار داشت: هماهنگی هایی با سازمان نظام پزشكی و وزارت بهداشت برای توزیع عادلانه نیروی انسانی برپایه اولویت در استان های محروم صورت گرفته، ملاك هم آموزش و درمان است. همینطور تاكید بر پیشگیری و بهداشت در استان های مختلف می باشد.
نائب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: تلاش مان آن است كه پزشكان در مناطق مختلف كشور به خصوص روستاها حضور داشته باشند تا در كنار كاهش هزینه های درمان، سیستم ارجاع هم مورد توجه قرار گیرد. بررسی ها نشان داده است امروز در خیلی از مناطق محروم پزشك حضور دارد. گام های خوبی هم برای توزیع عادلانه پزشك صورت گرفته كه البته این كار به صورت صددرصدی انجام نشده است چون به زیرساخت ها نیاز دارد ولی در كل وضعیت رضایت بخش است و بگونه ای است كه پزشكان به صورت عادلانه در كشور توزیع شده اند.1398/04/13
13:09:52
5.0 / 5
2021
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif