کادایف
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اعلام كرد

ساخت بیشتر تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در كشور

ساخت بیشتر تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در كشور

به گزارش كادایف دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: با كمك متخصصان ایرانی توانستیم تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در كشور را به صورت بومی تهیه نماییم و در اختیار شركت های داروسازی قرار دهیم.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی درباره تولید تجهیزات مورد نیاز تهیه دارو در ایران، اظهار نمود: وقتی می خواهیم محصولات و داروهای زیستی تولید نماییم، احتیاج به تجهیزات تولید آن داریم. این تجهیزات بعد از برجام، همچنان در لیست تحریم ها ماند.
قانعی اضافه كرد: با عنایت به پیشرفت هایی كه كشور دارد، خوشبختانه توانستیم تجهیزات مورد نیاز كشور را بسازیم؛ البته هنوز بخشی از آنها باید از خارج از كشور وارد شود.
او همینطور تصریح كرد: ایران در حالی با وجود تحریم ها از نظر پیشرفت فناوری های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی داشته كه خیلی از كشورها با وجود برخورداری از همه امكانات و حتی نزدیكی با آمریكا هنوز نتوانسته اند پیشرفت كنند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری صریح كرد: هم اكنون ۵۰۰ شركت دانش بنیان در حوزه زیستی در كشور فعال است كه در تلاش هستیم تعداد این شركت ها را افزایش دهیم.1398/04/20
14:28:06
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: تخصص , تولید , دارو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif