کادایف

سزارین خطر مبتلا شدن به اوتیسم را یك سوم بالا می برد

سزارین خطر مبتلا شدن به اوتیسم را یك سوم بالا می برد

به گزارش كادایف نتایج یك تحقیق نشان داده است نوزادانی كه به روش سزارین متولد می شوند ۳۳ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به اختلال اوتیسم هستند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، محققان با مطالعه روی اطلاعات مربوط به ۲۰ میلیون تولد دریافتند كه زایمان به روش سزارین می تواند خطر مبتلا شدن به اختلال اوتیسم را در نوزاد حدود ۳۳ درصد افزایش دهد.
همینطور یافته های بدست آمده كه بر مبنای بررسی ۶۱ مطالعه از ۱۹ كشور جهان بوده حاكی از ان است كه كودكان متولد شده به روش سزارین ۱۷ درصد بیشتر احتمال دارد به اختلال كم توجهی-بیش فعالی مبتلا شوند.
محققان این مطالعه از موسسه كارولینسكا در سوئد و استرالیا اظهار داشتند: تولد به روش سزارین به صورت قابل ملاحظه ای با مبتلا شدن به اختلال های اوتیسم و كم توجهی-بیش فعالی مرتبط می باشد. هرچند در این مطالعه این مورد تایید نشد كه وضع حمل به روش سزارین چه به صورت برنامه ریزی شده و چه به شكل اضطراری به صورت مستقیم بر خطر مبتلا شدن به این دو نوع اختلال تاثیر دارد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به قول محققان فاكتورهایی همچون بالا بودن سن مادر یا خطر زایمان زودهنگام كه به این نوع جراحی منجر می شود می تواند توضیح دهنده این ارتباط باشد.1398/06/09
19:32:10
5.0 / 5
1893
تگهای خبر: جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif