کادایف

چگونگی نظارت بر توزیع دارو در ۱۳۰۰۰ داروخانه

چگونگی نظارت بر توزیع دارو در ۱۳۰۰۰ داروخانه

به گزارش كادایف معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت، وجود فساد و تخلف در حوزه دارو، روند كاهشی چشمگیری داشته است.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی درباب بازار دارویی كشور اظهار داشت: بازار مصرف دارو در سال ۹۷، برابر ۲۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و از نظر عددی ۴۲ میلیارد و ۷۷۱ میلیون عدد دارو بوده است.
ایشان سپس با اشاره به اینكه این حجم ریالی عظیم قاعدتا برای افراد سودجو و متخلف، بازار حجیم و جذابی است، اضافه كرد: دشمنان خارجی و بعضی گروه های معاند داخلی بطور خاص بی نظمی در بازار دارویی و ایجاد فساد و تخلف در آنرا در چهار دهه گذشته بطور مشخص هدف گیری كرده اند.
معاون كل وزارت بهداشت تصریح كرد: وجود فساد و تخلف در حوزه دارو قابل كتمان نیست، ولی با اطمینان می توان اظهار داشت كه اولا فساد در این عرصه نسبت به حوزه های دیگر كمتر است، ثانیا روند كاهشی شایان توجه با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت به وجود آمده است.
حریرچی اضافه كرد: این روند مقابله با فساد و تخلف در كل زنجیره توزیع و فروش دارو هم به صورت پیشگیرانه و نیز جلوگیری از تخلف، فساد و برخورد قاطع با متخلفین و مفسدین با شدت بسیار بیشتر در حال انجام می باشد.
بنابر اعلام وبدا، وی در ادمه اشاره كرد: وزارت بهداشت همراه با نهادهای نظارتی دیگر، مسئولیت نظارت بر تولید و عرضه دارو در ۱۲۰۰۰ داروخانه سرپایی و ۱۰۰۰ داروخانه بیمارستانی را دارد و در سوژه قاچاق و پس از تحویل دارو به بیمار عموما نهادهای نظارتی دیگر، اقدامات لازم را انجام می دهند.
بگفته حریرچی، وزارت بهداشت مطابق نامه ای كه بتازگی ارسال شده است، از همكاری و اقدامات سازمان های دیگر نظیر نیروی انتظامی، قوه قضاییه، سازمان تعزیرات حكومتی، ستاد مبارزه با قاچاق كالا با هماهنگی با تولیت حوزه سلامت استقبال می كند.
منبع:

1398/06/15
12:08:17
5.0 / 5
1903
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif