کادایف
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

بیمه مجانی حذف نشده است

بیمه مجانی حذف نشده است

به گزارش كادایف مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه به تازگی مشاهده می نماییم برخی جریان های سیاسی به اشتباه می گویند بیمه مجانی حذف شده، در حالیكه بیمه مجانی با اقتدار و توان قبل ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: امیدوارم سیاسیون بدون این كه سیاست را وارد حوزه سلامت كنند، به دنبال رفع مشكلات آن باشند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در واكنش به اظهاراتی در خصوص اینكه در آغاز طرح پوشش بیمه رایگان، از آنجائیكه به دوره انتخابات نزدیك بود، كار راستی آزمایی به درستی صورت نگرفت و برخلاف عدد پنج میلیون نفر، حدود ۱۱ میلیون نفر به پوشش بیمه مجانی دست پیدا كردند و الان كه كار تامین بودجه این تعداد به مشكل خورده، مقرر شده تا ارزیابی وسع صورت گیرد، اظهار داشت: بنده بدون تعلقات سیاسی به این سؤال پاسخ خواهم داد و امیدوارم سیاسیون ما هم بدون این كه سیاست را وارد حوزه سلامت كنند، به دنبال رفع مشكلات آن باشند.
وی ادامه داد: بر مبنای فرمایش قرآن كریم اگر یك نفر را نجات دهی مانند آن است كه جان یك امت را نجات داده ای؛ حالا هم وقتی بیماری به مركز درمانی رجوع می كند پزشك معالج بدون اینكه درمورد گرایش سیاسی بیمار از او سوال كند مبادرت به درمان او می كند كه این نشان دهنده زیبایی حوزه سلامت است. اما نكته مهم فارغ از مباحث سیاسی این است كه طرح تحول سلامت از سال ۹۳ و یك سال بعد از انتخابات شروع شد و سیاست های كلی سلامت در اردیبهشت سال ۹۳ ابلاغ گردید.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد بیمه ها در كشور، خاطرنشان كرد: ایشان به توسعه كمی و كیفی كلیه بیمه ها با فراگیر شدن بیمه همگانی اشاره كردند و اینكه بیمار نباید جز رنج بیماری خود، رنج دیگری را تحمل كند. همینطور ما در سال دوم برنامه پنجم توسعه قرار داشتیم كه بر طبق آن دولت مكلف است هزینه مردم در حوزه سلامت را تا ۳۰ درصد كم كند كه معنای آن فراهم شدن شرایط برای پوشش همگانی بیمه است كه یكی از طریق های آن پوشش بیمه مجانی برای افراد كمتر برخودار جامعه است.
موهبتی كه در یك برنامه تلویزیونی صحبت می كرد، در ادامه اظهار نمود: مبحث ارزیابی وسع از آن زمان هم مطرح بود، اما ما به خوداظهاری خود مردم اكتفا كردیم مانند سایر كشورهای دنیا، با این تفاوت كه در كشورهای خارجی اگر مشخص شود فرد به غلط خویش را در دهك درآمدی پایین معرفی كرده و از نظر درآمدی دارا بوده، بعدا جریمه خواهد شد؛ اما این مورد در ایران اینگونه پیگیری نشد، آنهم از آن جهت كه مبحث سلامت و مشكلات آن با سایر بخش ها بسیار متفاوت است؛ چونكه با جان افراد سر و كار داریم.
وی اظهار داشت: باید با ارزیابی وسع نسبت اصلاح وضعیت موجود اقدام نماییم. البته به تازگی مشاهده می نماییم برخی جریان های سیاسی به اشتباه می گویند بیمه مجانی حذف شده است؛ در حالیكه اینگونه نیست. بیمه مجانی با اقتدار و توان قبل ادامه خواهد داشت اما، كسانی كه تمكن مالی دارند باید خودشان وجه بیمه خویش را پرداخت كنند. بنده خویش را مقید به اجرای قانون می دانم و بر طبق قانون افراد با دهك درآمدی اول تا سوم به صورت مجانی بیمه خواهند شد. همینطور افراد در دهك درآمدی چهار هم تنها ۵۰ درصد حق بیمه خویش را پرداخت می كنند و سایر دهك های درآمدی خودشان باید نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام نمایند.1398/08/12
23:13:21
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: بیماری , بیمه , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif