کادایف
دبیركل سازمان ملل متحد:

خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود

خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود

كادایف: دبیركل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز، خاتمه دادن به ایدز را نیازمند همراهی جوامع عنوان نمود.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «پایان دادن به همه گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همانگونه كه متعهد به انجام آن برمبنای آرمان های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همكاری خواهد بود.

سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شركا با همكاری یكدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین، جلوگیری از گسترش موارد جدید اچ آی وی تلاش كردند. بیشتر از ۲۳ میلیون انسان كه با اچ آی وی زندگی می كنند، در ۲۰۱۸ خدمات درمانی دریافت نمودند.

جوامع بشری در سراسر جهان در بطن این پاسخ قرار دارند، كمك به مردم برای احقاق حقوق شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینكه خدمات به افرادی برسد كه از همه لطمه پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشار آورده شود تا قوانین تبعیض آمیز تغییر كنند. همانگونه كه سوژه روز جهانی ایدز امسال به درستی تاكید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می كنند.

در عین حال نیازهای رفع نشده هنوز باقی است. به عبارت دیگر رقم بی سابقه بالغ بر ۳۸ میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می كنند؛ در صورتیكه سال قبل منابع مورد نیاز برای پاسخ به همه گیری، یك میلیارد دلار كم شد. بیشتر از هر زمان دیگر، نیاز به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است كه مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی ارائه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می كنند.

جایی كه جوامع فعال می باشند، شاهد تغییر هستیم، می بینیم كه سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و كرامت هستیم.

با همراهی جوامع می توانیم به ایدز خاتمه دهیم.»

این پیام در مراسم روز جهانی ایدز كه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، توسط اوگوچی دنیلز - هماهنگ كننده و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران قرائت شد.
منبع:

1398/09/09
23:05:48
5.0 / 5
1493
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif