کادایف

پا درد از علایم بیماری سرخرگ محیطی است

پا درد از علایم بیماری سرخرگ محیطی است

به گزارش كادایف پا درد در بعضی از افراد می تواند از علایم بیماری سرخرگ محیطی باشد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، محققان علوم پزشكی در تحقیقی تازه اظهار داشتند: احساس درد در پاها هنگام راه رفتن یا انجام فعالیتهای دیگر می تواند نشانه بیماری سرخرگ محیطی باشد.
بیماری سرخرگ محیطی به آرامی پیشرفت می كند و با باریك و تنگ كردن عروق خونی، اكسیژن رسانی و جریان مواد مغذی را محدود كرده و باعث گرفتگی و درد در پاها می شود.
به قول متخصصان در صورت تشدید این بیماری می تواند منجر به بروز زخم هایی در پاها شود كه بهبود پیدا نمی كنند یا باعث سیاه شدن پا یا انگشتان پا شود.
دكتر "فیصل عزیز" از دانشكده پزشكی پنسیلوانیا در اینباره اظهار داشت: شاخص های خطرزا برای بیماری سرخرگ محیطی شامل سن و جنسیت می شود. مردان و تمامی افراد بالای ۶۵ سال بیشتر احتمال دارد گرفتار این عارضه شوند. همینطور استعمال سیگار، بالا رفتن فشار خون، كلسترول بالا، دیابت كنترل نشده و بیماری قلبی از دیگر شاخص های خطرزا بشمار می رود.
به قول این پزشك افرادی كه گرفتار درد در ناحیه پا هستند و در آنها شاخص های خطرزای دیگر هم مشاهده می شود لازم است با متخصص مشورت كنند. درصورتیكه افراد فعالیت بدنی نداشته باشند یا پیاده روی نكنند تا زمانیكه بیماری پیشرفت نكرده باشد، متوجه آن نمی شوند.
به گزارش مدیكال اكسپرس، خیلی از متخصصان به افراد سفارش می كنند تا بیشتر راه بروند چونكه این كار بدن را به ایجاد عروق دیگر در اطراف رگ بسته شده تشویق می كند. داروهایی كه در درمان شاخص های خطرزا از قبیل فشارخون بالا و كنترل سطح كلسترول و انسولین مصرف می شوند می توانند در كنترل علایم این بیماری باشد اما بیماری سرخرگ محیطی در صورتیكه آغاز شود قابل بازگشت نیست.1398/09/11
22:45:08
5.0 / 5
1528
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تخصص , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif