کادایف

كاهش سهم اعتیاد تزریقی در ابتلای به ایدز از 75 به 31 درصد

كاهش سهم اعتیاد تزریقی در ابتلای به ایدز از 75 به 31 درصد

به گزارش كادایف دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان كرد: طی سه دهه گذشته بیشتر از 3300 كیلومتر موانع مختلف فیزیكی و الكترونیكی به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به كشور و ترانزیت آن راه اندازی شد، 50 هزار باند و گروه منهدم و بیشتر از 100 هزار خودرو قاچاقچیان توقیف و همین طور 12 هزار تن مواد مخدر طی سه دهه گذشته كشف و ضبط شده است.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران كل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر كشور با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال قبل به نمایندگی از دنیا با دشمن انسانیت مبارزه كرده است، اظهار داشت: طی سه دهه گذشته بیش از۳۳۰۰ كیلومتر موانع مختلف فیزیكی و الكترونیكی راه اندازی شده است. ۵۰ هزار باند و گروه منهدم و بیشتر از ۱۰۰ هزار خودرو توقیف و همین طور ۱۲ هزار تن مواد مخدر طی سه دهه گذشته كشف و ضبط شد، این در حالیست كه سالانه برای چند میلیون نفر آموزش پیش گیری از اعتیاد برقرار شد.
وی افزود: همین طور ۴۸۱۵ خانه ورزش روستایی افتتاح شد و هم اكنون ۹۳۰۰ مركز درمانی و كاهش لطمه در حال فعالیت است. كاهش سهم اعتیاد تزریقی در ابتلای به ایدز از ۷۵ درصد در دهه های گذشته به ۳۱ درصد رسیده است.
مومنی اشاره كرد: همین طور ۱۱۹۷ مركز اقامتی میان مدت، ۲۵۴ مركز گذری كاهش آسیب(دی آی سی) و ۱۰۸ سر پناه شبانه (شلتر) هم اكنون در ایران در حال فعالیت است. با همه اقدامات صورت گرفته در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی روند شیوع اعتیاد روند افزایشی بوده و در دهه شصت كاهش شیوع اعتیاد در كشور را داشتیم.
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه یكی از رویكردهای اصلی ما در گام دوم انقلاب فراهم كردن بستر و حمایت لازم جهت ورود نخبگان شركت های دانش بنیان و جوانان در حوزه كاهش تقاضا و كاهش عرضه است، اظهار داشت: ورود جوانان با دانش، همراه خود تحركی و پویایی ابتكار عمل و كارآمدی دارد. نیاز نیست از آنها حمایت ویژه انجام دهیم بلكه كافیست فرصت برابر برای آنها فراهم نماییم تا وارد عرصه شوند.

منبع:

1398/09/25
14:37:47
5.0 / 5
1992
تگهای خبر: آموزش , تخصص , درمان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif