کادایف

آگهی جهانی WHO به دنبال شیوع ویروس جدید در چین

آگهی جهانی WHO به دنبال شیوع ویروس جدید در چین

كادایف: سازمان جهانی بهداشت (WHO) با بیان احتمال شیوع نوع جدید كروناویروس مشاهده شده در چین به بیمارستان های تمام جهان آگهی داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: ممكنست گسترش كروناویروس جدید در چین به "انتقال فرد به فرد در بین اعضای خانواده ها" محدود شود یا اینكه در ابعاد گسترده تری شیوع پیدا كرده و فراگیر شود.
كروناویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند كه می توانند عامل بروز انواع عفونت ها از سرما خوردگی معمولی گرفته تا بیماری سارس باشند. طبق اعلام مقامات تایلند یك زن چینی مبتلا به نوع مرموز كروناویروس در یكی از بیمارستان های این كشور قرنطینه شده كه نخستین مورد شناسایی این ویروس در خارج از مرزهای چین است.
در مجموع ۴۱ مورد مبتلاشدن به ذات الریه در یكی از شهرهای مركزی چین گزارش شده كه طبق بررسی های آزمایشگاهی نوع جدیدی از كروناویروس است. تابحال این ویروس یك قربانی داشته است.
جانشین رئیس واحد بیماری های نوظهور سازمان جهانی بهداشت در این رابطه اظهار داشت: برمبنای اطلاعاتی كه حالا داریم ممكنست شیوع این ویروس به انتقال فرد به فرد در بین خانواده ها محدود شود اما آنچه هم اكنون آشكار است این است كه فعلا وضعیت پایداری به لحاظ شیوع فرد به فرد این عفونت نداریم.
هرچند سازمان جهانی بهداشت برای احتمال شیوع فراگیرتر این ویروس در حال آماده شدن است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بعضی از انواع این ویروس سبب بروز بیماری های جدی و خطرناك نمی شوند اما برخی دیگر همچون ویروس عامل بیماری سندرم تنفسی خاورمیانه خطرزا هستند.
منبع:

1398/10/25
19:59:46
5.0 / 5
2094
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif