کادایف

استفاده از حركات چشم و هوش مصنوعی برای تشخیص ام اس

استفاده از حركات چشم و هوش مصنوعی برای تشخیص ام اس

به گزارش كادایف یك شركت فعال در حوزه ˮهوش مصنوعیˮ، دستگاهی ساخته كه با استفاده از حركات چشم و هوش مصنوعی، بیماری های عصبی را تشخیص می دهد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چند دهه است كه پزشكان با استفاده از حركات چشم سلامتی مغز را بررسی نموده اند چونكه الگوی حركات چشم می تواند شرایطی مانند ضربه مغزی یا سكته را تعیین كند.
حال شركت "سی لایت تكنولوژیز"( C. Light Technologies) تصمیم دارد به پزشكان كمك نماید كه با سرعت و دقت بیشری بیماری های عصبی را تشخیص دهند.
این شركت یك فناوری ردیابی چشم توسعه داده كه با استفاده از "یادگیری ماشین" به نظارت بیماری "ام اس" (MS) می پردازد.
نحوه كار این فناوری این گونه است كه بیماران به مدت ۱۰ ثانیه چشمان خویش را به سمت هدفی مشخص خیره می كنند. سپس سیستم ویدئویی را از این روند ضبط می كند و با استفاده از یادگیری ماشین اختلال عصبی بیمار را پیشبینی می كند.
در حالیكه سایر فناوری های ردیابی چشمی به حركات مردمك چشم تمركز دارند، فناوری شركت "سی لایت" شبكیه چشم را بررسی می كند و حركاتی را شناسایی می كند كه به اندازه یك صدم موی انسان كوچك هستند.
از نكات مثبت این دستگاه این است كه بیماران نیازی ندارند چشم خویش را باز نگه دارند و یا از قطره چشم استفاده كنند. این افراد حتی می توانند حین فرایند اجرایی دستگاه پلك هم بزنند.
شركت "سی لایت" امیدوار است كه در آینده بیماری های آلزایمر، پاركینسون، اسكلروز جانبی آمیوتروفیك و صدمات مغزی را هم تشخیص دهند.
تشخیص و ردیابی این بیماری ها نیازمند هزینه و زمان زیادی است و تاخیر در تشخیص آنها می تواند چالش ها و مشكلات بیشتر را برای بیمار به همراه داشته باشد. ولی با استفاده از فناوری شركت "سی لایت" پزشكان سریع تر این بیماری ها را تشخیص خواهند داد و درخور موقعیت، داروهای مورد نظر بیمار را تجویز خواهند كرد.
"زاخاری هلفت"(Zachary Helft) بنیانگذار شركت "سی لایت" اظهار كرد، پشت چشم در واقع جلوی مغز به حساب می آید. ما با كمك هوش مصنوعی و سیستم ردیابی چشم، یك اثر انگشت دیجیتالی از سلامت عصبی افراد را با دقت و حساسیتی بی سابقه ایجاد می نماییم.1398/11/24
19:20:50
5.0 / 5
2775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif