کادایف
مطالعات نشان می دهد؛

چای سبز به همراه ورزش برای افراد مبتلا به كبدچرب مفید می باشد

چای سبز به همراه ورزش برای افراد مبتلا به كبدچرب مفید می باشد

به گزارش كادایف بیماری كبدچرب غیرالكلی یك مشكل جدی جهانی است كه در حال وخیم تر شدن است.به گزارش كادایف به نقل از مهر، نتایج تحقیق جدید محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نشان داده است انجام منظم تمرین های ورزشی و مصرف نوشیدنی های فاقد كافئین می تواند برای افراد مبتلا به كبد چرب مفید باشد.
محققان دریافتند تركیب چای سبز و ورزش باعث كاهش شدت بیماری كبدچرب در رابطه با چاقی تا ۷۵ درصد در موش های تغذیه شده با رژیم غذایی پرچرب شد.
به دلیل شیوع بالا شاخص های پرخطر نظیر چاقی و دیابت نوع ۲، پیشبینی می شود تعداد افراد مبتلا به بیماری كبدچرب تا سال ۲۰۳۰ به بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر برسد. هم اكنون هیچ درمان معتبری برای این بیماری وجود ندارد.
در این مطالعه، به مدت ۱۶ هفته به موش ها رژیم غذایی پرچرب داده شد. بعضی از این موش ها عصاره چای سبز مصرف كرده و ورزش منظم با دویدن با روی چرخ انجام می دادند. در مقایسه این موش ها با موش های گروه كنترل مشخص شد تنها یك چهارم رسوبات لیپیدی در كبدشان باقی مانده بود.
همچنین در موش های كه تحت درمان فقط با عصاره چای سبز یا فقط ورزش قرار گرفته بودند تقریباً نیمی از چربی كبدشان در مقایسه با گروه كنترل باقی مانده بود.
«جوشوآ لامبرت»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما معتقدیم پلی فنول های موجود در چای سبز با آنزیم های گوارشی ترشح شده در روده كوچك فعل و انفعال یافته و تا حدودی مانع از تجزیه كربوهیدرات ها، چربی و پروتئین غذا می شود.»

1398/12/09
23:10:39
5.0 / 5
1900
تگهای خبر: بیماری , پروتئین , چاقی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif