کادایف
استاندار:

دومین بیمارستان معین كرونا در كهگیلویه و بویراحمد فعال می شود

دومین بیمارستان معین كرونا در كهگیلویه و بویراحمد فعال می شود

كهگیلویه و بویراحمد استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با عنایت به افزایش آمار مبتلایان كرونا و وضعیت تخت ها، فعال سازی بیمارستان دوم معین كرونای استان در دستور كار قرار می گیرد.


" حسین کلانتری" در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان، اضافه کرد: آمارهای مبتلایان کرونا در استان نگران کننده است.
وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان کرونا در استان در حال افزایش بوده و ظرفیت های بیمارستانی هم در حال پر شدن است، خاطرنشان کرد: در استان داریم بر تعداد تخت های بیمارستانی اضافه می نماییم، اما انتظار می رود مردم بیشتر از گذشته نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۳.۵ برابری ابتلاء به کرونا در شهرستان کهگیلویه اطلاع داد و اظهار نمود: باید همه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورات ستاد کرونا اقدام نموده و هیچگونه سهل انگاری در این خصوص پذیرفتنی نیست.
کلانتری با اشاره به اینکه ۱۳۹۲ دستگاه خودرو در جهت مقابله با کرونا از مبادی استان برگشت داده شد، تصریح کرد: سال جاری شاهد کاهش تردد ۲۰ درصدی در محورها نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.
وی افزود: باید در تمام مناطق استان نسبت به رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک اقدام گردد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بر مبنای مصوبه ستاد ملی کرونا در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه ها اقدام خواهد شد، بیان نمود: با عنایت به وضعیت مناطق قرمز و نارنجی در اغلب شهرستان ها، محور فعالیت ها در مناطق قرمز مجازی و در مناطق زرد به صورت شیفت بندی است.
کلانتری از ادامه محدودیت ها در استان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: افزایش مبتلایان، تشدید محدودیت های کرونایی را رقم خواهد زد.
وی اظهار نمود: محدودیت ها در شهرستان بویراحمد تا آخر هفته تمدید خواهد شد و در صورت ادامه روند افزایش مبتلایان، محدودیت ها شدت خواهد داشت.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواهان معرفی صنوف برتر در رعایت پروتکل های بهداشتی شد و تصریح کرد: باید در این راستا فرهنگ سازی کرد.
کلانتری با تاکید بر اینکه تابحال گزارشی در خصوص کمبود وسایل بهداشتی و حفاظتی کادر درمان به دست ما نرسیده است، افزود: هیچ گونه کمبودی در این راستا پذیرفتنی نیست.
وی بیان نمود: اعلام هرگونه فراخوانی برای عرضه خدمات در این شرایط ممنوع می باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: دستگاه های اجرایی خدمات خود برای مقابله و جلوگیری از کرونا را مستندسازی کنند.
کلانتری خطاب به مدیرکل ارشاد، خاطرنشان کرد: اداره کل ارشاد عملکرد رسانه های استان برای فرهنگ سازی در مورد پیشگیری و مقابله با کرونا را بررسی نموده و رسانه های برتر در این راستا را معرفی نماید.
به گزارش کادایف به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی با تاکید بر اینکه عملکرد هیئت های مذهبی در برگزاری آئین های عزاداری برپایه پروتکل های بهداشتی قابل قبول است، بیان نمود: انتظار می رود حالا از ظرفیت این هیئت ها برای فرهنگ سازی در مورد کرونا استفاده گردد.1399/06/12
20:45:35
5.0 / 5
1543
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif