کادایف
شهریاری:

وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش بر اجرای پروتكل ها در مدارس نظارت كنند

وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش بر اجرای پروتكل ها در مدارس نظارت كنند

به گزارش كادایف رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه باید نسخه جداگانه ای برای كارهای مدارس در هر استان پیچیده شود، اظهار داشت: باید وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش بر اجرای پروتكل ها در مدارس نظارت جدی داشته باشند.


حسینعلی شهریاری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به شروع سال تحصیلی جدید وزارت بهداشت پروتکل های سختگیرانه و واقعی را برای فعالیتهای مدارس نوشته است و فرض بر آن بوده که تمام نقاط کشور از لحاظ شیوع کرونا قرمز است چون نمی توان پیش بینی نمود که کدام نقطه در آینده چه طور خواهد شد.
وی افزود: واقعیت آن است که نمی توان دانش آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی را برای رعایت پروتکل ها توجیه کرد به خصوص در زمان زنگ تفریح که آنها از سر و کول هم بالا می روند پس این بیشتر شوخی است تا واقعیت؛ ضمن آنکه در خیلی از نقاط دانش آموزان به علت فقر توانایی تهیه ماسک را ندارند و اساسا وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به اندازه کافی ماسک برای دانش آموزان تولید نکرده است. حتی در صورت وجود هم قیمت آن بالاست و همه نمی توانند ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هممچنین با اشاره به بودجه وزارت آموزش و پرورش به مدارس برای رعایت پروتکل ها تصریح کرد: نسخه مدیریتی برای فعالیت مدارس نباید کشوری باشد و باید برای هر استان نسخه خاصی پیچیده شود که کلاس ها به صورت حضوری و یا از راه فضای مجازی تشکیل گردد. مثلا در مناطق عشایری و روستایی با تعداد دانش آموزان کم امکان تشکیل کلاس در فضای باز وجود دارد، اما این امکان در شهرستانی مانند ایرانشهر فراهم نیست چون برخی کلاس ها با حضور ۴۰ دانش آموز و حتی به صورت دو شیفت برگزار می گردد اما دانش آموزان ماسک و مواد ضدعفونی کننده ندارند.
شهریاری با عرضه ی پیشنهادی اظهار نمود: در این وضعیت باید دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش بر اجرای پروتکل ها در مدارس نظارت جدی داشته باشند. متاسفانه وزارت آموزش و پرورش کمبود جدی از نظر مراقب سلامت دارد و در نامه ای به رئیس سازمان اداری استخدامی درخواست کردیم ۱۰ درصد مجوزهای اعطا شده برای استخدام ها از بین مراقبان سلامت باشد که امکان نظارت به طرح در مدارس فراهم گردد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در انتها و در جمع بندی بیان نمود: کرونا با ما خواهد بود و این زودی ها هم دست بردار نیست باید خویش را برای روزهای سخت آماده نماییم چون از مهرماه با شیوع آنفلوآنزا روبه رو خواهیم بود که به اعتقاد بعضی از خبرگان و متخصصان بیماری های عفونی به علت گذشت ۱۰ سال از شیوع آنفلوآنزا سال جاری با نوع شدیدتر آنرا روبه رو خواهیم شد.
منبع:

1399/06/22
12:31:20
5.0 / 5
1083
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif