کادایف

طول عمر كرونا روی سطوح مختلف چقدر است؟

طول عمر كرونا روی سطوح مختلف چقدر است؟

كادایف: مدت زمان ماندگاری ویروس كرونا بر روی سطوح مختلف متفاوت است؛ این ویروس می تواند بین چند ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف عمر كند، اما باید پرسید آیا قدرت بیماری زایی كرونا روی سطوح حفظ می شود؟


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، در منابع مختلف زمان های متفاوتی برای طول عمر کرونا بر روی سطوح ذکر شده است؛ بطوریکه برمبنای مطالعات انجام شده ویروس کرونا می تواند روی موبایل بین یک تا چهار روز، روی پارچه و لباس بین چند ساعت تا دو روز، روی کاغذ و اسکناس بین سه ساعت تا چهار روز، بر روی شیشه چهار تا پنج روز، روی چوب دو تا پنج روز و بر روی آلومینیوم بین هشت ساعت تا پنج روز عمر کند.
همین طور برآورد می شود که این ویروس سه تا هفت روز روی سطوح پلاستیکی و بین چهار تا هفت روز نیز بر روی سطح ماسک ماندگار باشد.
البته این اطلاعات به این معنا نیست که قدرت بیماری زایی ویروس های باقی مانده، بعد از گذشت زمان ذکر شده، بر روی سطوح حفظ شده باشد یا تعداد ویروس های باقی مانده برای بیمار کردن فرد کافی باشد.
برمبنای اخرین اطلاعات موجود، ریسک انتقال بیماری کووید_۱۹ بوسیله سطوح پایین است و ویروس های موجود بر روی سطوح نهایتا سه تا پنج روز زنده می مانند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در عین حال باید توجه کرد که با پنج روز رها کردن سطوح آلوده، ویروسی که بتواند شما را به کرونا مبتلا کند، باقی نمی ماند. البته این مساله درباره ماسک و روپوش پزشکی اتاق ای سی یو بیماران کرونایی صدق نمی کند.
منبع:

1399/06/26
11:12:22
5.0 / 5
1189
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif