کادایف

اخطار سازمان غذا و دارو نسبت به فروش واكسن آنفلوآنزا تقلبی در بازار

اخطار سازمان غذا و دارو نسبت به فروش واكسن آنفلوآنزا تقلبی در بازار

به گزارش كادایف سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای نسبت به تبلیغ و فروش واكسن آنفلوآنزای تقلبی و قاچاق توسط افراد سودجو در بازار آزاد اخطار داد.به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، در این اطلاعیه آمده است: "رعایت زنجیره سرد واکسن آنفولانزا از الزامات نگهداری و حفظ کیفیت آن است، در صورت عدم رعایت آن، سلامت و اثربخشی واکسن مورد تأیید سازمان غذا و دارو نبوده و هیچ تضمینی در مورد عوارض احتمالی واکسن های غیرمجاز وجود ندارد.

توزیع واکسن آنفولانزا بین مراکز بهداشتی سراسر کشور طی روزهای اخیر شروع شده است و در فاز اول گروه های پرخطر شامل(زنان باردار، بیماران صعب العلاج، مزمن و...) واکسن را به صورت مجانی دریافت خواهند کرد.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو طبق پروتکل اعلامی از جانب معاونت بهداشتی در فاز بعدی افراد بالای ۶۵ سال با ثبت اطلاعات کد ملی، می توانند واکسن را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند.

بنابراین خاطرنشان می گردد مردم به هیچ عنوان نباید اسیر تبلیغات عرضه این دارو در خارج از مراکز بهداشتی و داروخانه ها شوند، چونکه سلامت این واکسن ها به هیچ عنوان مورد تأیید این سازمان نیست.

به مردم اطمینان خاطر داده می شود که واکسن موردنیاز تمامی افراد پرخطر، در چند فاز از راه شبکه بهداشتی و داروخانه ها عرضه خواهد شد، ازاین رو از مردم می خواهیم اخبار را از مراجع معتبر دنبال کرده و طبق اعلام سازمان غذا و دارو نسبت به تهیه آن اقدام نمایند. "

منبع:

1399/07/07
13:26:58
5.0 / 5
1371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif