کادایف

ابلاغ مصوبه تعیین پوشش بیمه ای انسولین های قلمی

ابلاغ مصوبه تعیین پوشش بیمه ای انسولین های قلمی

با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه تعیین شرایط پوشش بیمه ای انسولین های قلمی و تعرفه خدمات آزمایشگاهی تشخیص كووید-۱۹ ابلاغ گردید.


به گزارش کادایف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ و در جهت تصمیم هفتاد و هشتمین جلسه شورایعالی بیمه سلامت کشور، پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تعیین شرایط پوشش بیمه ای انسولین های قلمی و تعرفه خدمات آزمایشگاهی تشخیص کووید ۱۹ را به تصویب رساند.
به باعث مصوبه فوق، انسولین های قلمی لیسپرو (میکس و سریع الاثر) و گلولیزین با فرانشیز ۱۰ درصد تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد و قیمت تحت پوشش بیمه پایه برپایه قیمت مصوب سازمان غذا و دارو تعیین می شود.
همینطور تعهد بیمه پایه به مدت دو سال از زمان ابلاغ به شرط عدم افزایش قیمت دارو به مدت دو سال و برپایه فرآیندهای تعیین سطح تعهدات خواهد بود.
دولت همینطور تعرفه تست گلوبال تشخیص آزمایشگاهی کووید-۱۹ را برپایه استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ترتیب برای جزء حرفه ای به ارزش نسبی ۱۵، ۴ و برای جزء فنی به ارزش نسبی ۷۱، ۰ تعیین کرد.
قیمت کیت تولید داخل هم بعنوان بخشی از جزء فنی، برپایه اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور جداگانه قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود.
منبع:

1399/09/01
16:03:21
5.0 / 5
1650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif