کادایف

آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

به گزارش کادایف آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۲۰۱ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۶۶ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۵۲ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۱۵۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیشتر از ۱۷.۶ میلیون مبتلا و بیشتر از ۳۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل هم با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیشتر از ۹.۹ و ۷.۱ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در ایتالیا هم از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۶ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همینطور فرانسه بیشتر از ۵۹ هزار و ایران هم بیشتر از ۵۳ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها هم روسیه با بیشتر از ۴۹ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۴۸ هزار و آرژانتین با بیشتر از ۴۱ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۷ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۳۱۷ هزار و ۹۲۸ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۱۴۴ هزار و ۸۲۹ قربانی
۳. برزیل: هفت میلیون و ۱۱۱ هزار و ۵۲۷ مبتلا، ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۷۶۲ هزار و ۶۶۸ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۵۱ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۵۹ هزار و ۶۱۹ قربانی
۶. ترکیه: یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۱۷ هزار و ۳۶۴ قربانی
۷. انگلیس: یک میلیون و ۹۴۸ هزار و ۶۶۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۵۲ قربانی
۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۳۷۷ مبتلا، ۶۷ هزار و ۲۲۰ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۳۳ مبتلا، ۴۸ هزار و ۷۷۷ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۲۴ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۳۴ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همینطور کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/28
12:27:32
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif