کادایف

الزام دانشگاه های علوم پزشكی به تبادل الكترونیكی اسناد سرپایی تا آخر سال

الزام دانشگاه های علوم پزشكی به تبادل الكترونیكی اسناد سرپایی تا آخر سال

به گزارش کادایف معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به استقرار نسخه الکترونیک و حذف دفترچه بیمه افراد تا شهریور سال 1400، اظهار داشت: بر طبق مصوبه اخیر کارگروه سلامت الکترونیک شورای اجرای فناوری اطلاعات دولت دانشگاه های علوم پزشکی ملزم به تبادل الکترونیکی اسنادسرپایی تا اختتام امسال هستند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، مهدی رضایی با اعلان اینکه بر طبق برنامه های توسعه پنجم و ششم، سازمان های بیمه گر باید به سمت ارائه خدمات الکترونیک حرکت کنند، اظهار داشت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در درمانگاه خاتم الانبیای یزد می توان این استان را در توسعه نسخه های الکترونیک در مراکز سرپایی دولتی جزو پیشروها نام برد.

وی ادامه داد: یزد در اجرای طرح نسخه الکترونیک در بین مراکز سرپایی دولتی کشور در بین ۳۱ استان پیشگام است بطوریکه الان این طرح در چندین مرکز درمانی شهرستان های استان یزد اجرا می شود. در این طرح دیگر نیازی به ارائه دفترچه سلامت در مراجعه به مطب پزشکان نیست و بیمار فقط با بیان کد ملی خود معاینه و اقلام دارویی هم در سامانه تمامی داروخانه های کشور ثبت می شود.

وی اشاره کرد: با اجرای نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی، انتقال سابقه بیمار به داروخانه ها و سایر مراکز درمانی به آسانی قابل انجام است. شفافیت در هزینه های سلامت، کاهش ضریب خطا ناشی از نسخ تا خوانا پزشکان، هدفمند شدن تجویز و مصرف دارو و منطقی شدن هزینه های بیماران از مزایای این طرح است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رضایی اظهار داشت: طرح های الکترونیک در نظام سلامت همچون موارد مورد تاکید دولت شمرده می شود که در سالهای اخیر در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. قابل ذکر است تبادل اسناد بستری بیشتر بیمارستان ها الان بصورت الکترونیکی ارسال می شود و در مرحله جدید مقرر است اسناد خدمات سرپایی مراکز دولتی و خصوصی نیز بصورت الکترونیکی تبادل گردد.
منبع:

1399/10/07
19:29:50
5.0 / 5
1145
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif