کادایف

نامه سه ركن سازمان نظام پزشكی به رئیس جمهور برای خرید واكسن كرونا

نامه سه ركن سازمان نظام پزشكی به رئیس جمهور برای خرید واكسن كرونا

به گزارش کادایف روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی به همراه رئیس مجمع انجمن های علمی کشور در نامه ای به ریاست جمهوری خواهان به کارگیری تمام مساعی دولت برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی شدند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در نامه دکتر محمدرضا ظفرقندی - رئیس کل، دکتر مصطفی معین – رئیس شورایعالی و دکتر عباس آقازاده مسرور – رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی و همینطور دکتر ایرج فاضل – رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران، خطاب به رئیس جمهور آمده است: « همانطور که استحضار دارید امروز مهم ترین مقوله حوزه سلامت در جهان، مواجهه صحیح، علمی و مدبرانه در مقابل همه گیری بیماری کرونا و تنها راه غلبه و قطع زنجیره این بیماری مهلک که هر روز جان انسان های زیادی را تهدید می کند تأمین سریع و استفاده از واکسن مناسب و مؤثر بر مبنای اولویت های تعیین شده است.
یقیناً جنابعالی اطلاع دارید که خیلی از کشورهای منطقه و جهان واکسیناسیون ضد بیماری کووید-19 را آغاز کرده و حتی برخی از کشورهای منطقه درصد قابل توجهی از مردم را تحت پوشش واکسن قرار داده اند.
جناب آقای رئیس جمهور، امروز اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروری است که باید صرفا بر مبنای نگرشی علمی و بر مبنای مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار صدمه پذیر و گروه های پر خطر و کادر خدوم و فداکار درمان قرار گیرد.
با اینکه تلاشهای بی وقفه همکاران و دانشمندان کشور در جهت تولید واکسن داخلی بسیار پرارزش و باعث تثبیت پایه های تولید واکسن در کشور خواهد شد ولی جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی بزودی مسیر نخواهد شد.
حتی انحصار تهیه واکسن از مسیر سازمان جهانی بهداشت (کانال کواکس) هم با عنایت به درخواست های کشورهای متقاضی مختلف و سهمیه بندی انجام شده به هیچ وجه برای واکسیناسیون قابل قبول در زمان مناسب، کفایت نمی کند.
بنابراین اینجانبان بعنوان نمایندگان جامعه پزشکی کشور مؤکداً از جنابعالی می خواهیم در جهت تأمین حقوق بدیهی مردم و انتظارات بر حق کادر درمان، تمام مساعی دولت محترم را برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی و به دور از مسائل سیاسی مبذول نمایید.
بدیهی است سازمان نظام پزشکی و آحاد جامعه پزشکی کشور آمادگی کامل و مشفقانه خویش را آنچنانکه از آغاز بحران همه گیری کرونا در عرصه های مختلف بروز داده اند، جهت همکاری در تهیه و توزیع واکسن و هر گونه خدمت به مردم شریف ایران اعلام می دارند.»
منبع:

1399/10/21
20:51:34
0.0 / 5
1094
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif