کادایف
مطالعات نشان می دهند؛

تاثیر رژیم غذایی دوران كودكی بر طول عمر افراد

تاثیر رژیم غذایی دوران كودكی بر طول عمر افراد

مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی نشان میدهد مصرف زیاد چربی و قند در دوره کودکی می تواند منجر به تغییر میکروبیوم های روده در طول عمر شود، حتی اگر فرد در آینده تغذیه سالم تری داشته باشد.به گزارش کادایف به نقل از مهر، مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است که در موش های بالغ دارای رژیم غذایی ناسالم در دوره خردسالی، کاهش قابل توجهی در کل تعداد و تنوع باکتری های روده وجود دارد.
«تئودور گارلند»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما موش ها را مورد مطالعه قرار دادیم، اما تأثیر ناشی از آن معادل با داشتن رژیم غذایی غربی و سرشار از چربی و قند در دوران کودکی بود و میکروبیوم روده آنها تا شش سال بعد از سن بلوغ هنوز تحت تأثیر این رژیم دوره کودکی است.»
میکروبیوم ها به تمام باکتری ها و همینطور قارچ ها، انگل ها و ویروس هایی گفته می شود که در داخل و درون یک انسان یا حیوان زندگی می کنند. بیشتر این میکروارگانیسم ها در روده ها یافت می شوند و بیشتر آنها مفید هستند، موجب تحریک سیستم ایمنی بدن، تجزیه غذا و کمک به سنتز ویتامین های اصلی می شوند.
در یک بدن سالم، بین ارگانیزم های بیماری زا و ارگانیزم های مفید تعادل وجود دارد. با این وجود، اگر این تعادل، از راه استفاده از آنتی بیوتیک، بیماری یا رژیم غذایی ناسالم، به هم بخورد، بدن می تواند مستعد ابتلاء به بیماری شود.
محققان معتقدند رژیم غذایی غربی در ابتدای عمر دارای تأثیرات بلندمدتی بر میکروبیوم های روده است.

1399/11/26
22:56:26
0.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif