کادایف
معاون استاندار بوشهر اعلام كرد

وضعیت بسیار نگران كننده استان بوشهر

وضعیت بسیار نگران كننده استان بوشهر

به گزارش کادایف بوشهر معاون استاندار بوشهر اظهار داشت: هم اکنون بوشهر گرفتار شرایط قرمز جنگ کرونایی شده، وضعیت کنونی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران کننده است که خروج از آن نیازمند اقدام فوری و جدی است.


محمدتقی ایرانی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان بوشهر اظهار نمود: کادر درمانی بیمارستان های استان بوشهر در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در برابر سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خویش را هم در کف اخلاص گذاشته اند.
وی ضمن تقدیر از مدافعان سلامت استان بوشهر بیان نمود: ویروس کرونا که زندگی عادی مردم جهان را مختل کرده است، گویا تمام شدنی نیست و همت همگانی مردم را می طلبد تا این داستان را به پایانی خوش نزدیک کند. ویروسی که میتوان گفت همه جوانب زندگی را تحت الشعاع قرار داده و خانواده ها باید مقابله با آنرا در رأس برنامه ریزی های خود قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: با تمام کمبودها و محدودیت ها کادر بهداشت و درمان شرایط مناسبی را برای استان بوشهر بوجود آورده اند که صمیمانه از آنها تشکر و قدردانی می کنم.
ایرانی تصریح کرد: صدای آژیر قرمز در دوران دفاع مقدس که به صدا درمی آمد، معنا و مفهوم آن این بود که حمله هوایی صورت خواهد گرفت به پناهگاه ها بروید، هم اکنون بوشهر گرفتار شرایط قرمز جنگ کرونایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: شرایط جنگی نیازمند نوع رفتار و برخورد در آن شرایط است، وضعیت جنگی، آرایش جنگی هم می خواهد، طبیعتاً در شرایط کرونایی، برخی سخت گیری ها باید اعمال شود. وضعیت کنونی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران کننده است که خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی است.
این مسئول با اشاره به اینکه امروز شهرستان بوشهر در وضعیت قرمز است و این ویروس آماده ورود به خانه و بدن ماست، اضافه کرد: بهبود وضعیت نیازمند همراهی و همکاری اقشار مختلف مردم در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت دقیق محدودیت های کرونایی است.
محمدتقی ایرانی ضمن اشاره به اینکه مواظبت از سلامت خودمان یک وجه است و مواظبت سلامتی دیگران وجه دیگر اظهار داشت: با عنایت به سرعت بالای انتشار ویروس کرونا هر فرد باید خودش مواظب باشد که به ویروس کرونا مبتلا نشود و فردی که مبتلا شده است هم باید مواظب سایر افراد جامعه باشد تا مبتلا نشوند.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه یک نفر در جامعه نباید با جان جامعه بازی کند، افزود: در این جنگ تمام عیار سلامتی مهم ترین خواسته جامعه است ازاین رو نباید برخی افراد با سهل انگاری باعث ابتلای جامعه شوند. در چنین شرایطی چاره اصلی، تغییر در باور و رفتار تک تک مردم و مسئولین است، ما در یک جنگ تمام عیار با کرونا هستیم و شرط اصلی چیره شدن بر بیماری و حل این چالش ملی و جهانی، تغییر در باور و رفتار تک تک مردم و مسئولین است.
وی در مورد تهیه واکسن اظهار داشت: مسئولین تمام تلاش خویش را برای تهیه و تولید واکسن به کار بسته اند ولی باید توجه داشت که در تحریم هستیم و این شرایط را برای مقابله با ویروس کرونا سخت تر کرده است.
ایرانی با اشاره به اینکه حتی اگر واکسن بزنیم هم باید رعایت بکنیم، اضافه کرد: باید رعایت دستورالعمل ها جز فرهنگ اجتماعی و خانوادگیمان شود به خاطر همدیگر پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم تا جامعه در امان بماند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تکیه بر اینکه نظارت بر رعایت پروتکل ها همچنان به صورت سختگیرانه باید دنبال شود، تصریح کرد: با هرگونه عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی بدون تعارف برخورد خواهد شد چونکه اگر یک سر سوزن غفلت نماییم فاجعه غیرقابل جبران به وجود خواهد آمد. بنابراین دستگاههای مربوطه با کسانی که دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت های اعلام شده را رعایت نمی کنند بدون تعارف برخورد کنند.
منبع:

1400/01/16
12:41:35
5.0 / 5
805
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif