کادایف

تاكید كمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشكی

تاكید كمیسیون بهداشت بر افزایش حقوق دانشجویان پزشكی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی در جلسه این کمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت که کمیسیون بهداشت بر ضرورت وجود برنامه دقیق وزارت بهداشت جهت افزایش حقوق دانشجویان پزشکی تاکید دارد.


زهرا شیخی در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: در این نشست مبحث حقوق دانشجویان پزشکی در رده های مختلف از کارورز تا رزیدنت و فوق تخصص مورد بررسی قرار گرفت، حقوق آنها از حداقل حقوق کارگری پایین تر است. این روزها اتفاقات ناگواری را شنیده ایم. انتظار می رود وزارت بهداشت برنامه دقیقی برای توجه به دانشجویان پزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی داشته باشد. مشکلاتی آنها دارند که باید به آن توجه گردد که مهم ترین آن حقوق بسیار ناچیز و اندک رزیدنت ها است. کسانی که کار فوق تخصصی انجام می دهند و خطراتی هم آنها را تهدید می کند اما نمی توانند به خوبی هزینه های زندگی را تأمین کنند.
وی اظهار داشت که مقرر شد کمیسیون بهداشت جلسه ویژه ای را در آینده ای نزدیک جهت بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی و رسیدن به راهکاری از راه همفکری بین مجلس و وزارت بهداشت تشکیل دهد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان همینطور ضمن اشاره به بررسی احکام و تکالیف مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۰ در حوزه سلامت وزارت بهداشت و دستگاههای زیرمجموعه آن اظهار داشت: نماینده وزارت بهداشت گزارشی در اینباره ارائه نمود. تلاش ما در زمان بررسی بودجه این بود که سلامتی مردم و توجه به کادر درمان پزشکی را اولویت قرار دهیم. با همین رویکرد مبحث افزایش حقوق کارکنان کادر درمان بهداشت لحاظ شد. همینطور پیشبینی مواردی همچون افزایش ردیف هایی جهت اعتبار تملک سرمایه دانشگاه، هزینه خرید تجهیزات پزشکی دانشگاه ها از راه شرکتهای دانش بنیان، بیمه سلامت پایه برپایه آزمون وسع، سامانه استعلام دارو و پرونده الکترونیک سلامت و موارد دیگری در بودجه لحاظ شد.
وی ادامه داد: با عنایت به این که در هفته جمعیت قرار داریم در بودجه موارد بسیار خوبی برای درمان ناباروری لحاظ شد که همچون آن اعتبار بین شش تا هفت هزار میلیارد تومانی برای هزینه درمان سه میلیون زوج نابارور و وجود ردیف اختصاصی در آن است. پوشش ۹۰ درصدی هزینه های درمان ناباروری به صراحت در بودجه ذکر شده است.
منبع:

1400/02/27
08:38:13
5.0 / 5
389
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif