کادایف
پس از حدود ۲۰ سال،

نخستین داروی آلزایمر در آمریكا تایید شد

نخستین داروی آلزایمر در آمریكا تایید شد

به گزارش کادایف تنظیم کنندگان مقررات دارویی در ایالات متحده بعد از حدود ۲۰ سال نخستین داروی جدید بیماری آلزایمر را تایید کردند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، کارشناسان سلامت در انگلیس می گویند: نخستین داروی بیماری آلزایمر بعد از حدود ۲۰ سال توسط تنظیم کنندگان مقررات دارویی در ایالات متحده تایید شد که با این اقدام شرایط برای مصرف آن در انگلیس هم فراهم می شود.
این دارو که با نام "آدوکانوماب" (Aducanumab) شناخته می شود به جای علایم آلزایمر، علت اصلی این بیماری را که شایع ترین شکل زوال عقل است، هدف قرار می دهد.
هرچند بعضی از محققان در مورد تأثیر بالقوه آن اختلاف نظر دارند چونکه در مورد نتایج بدست آمده در آزمایشات مطمئن نیستند.
با این حال سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام نموده است: شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان داده است داروی آدوکانوماب، پلاک های آمیلوئید بتا را در مغز می کاهد و این مزایای قابل توجهی برای بیماران خواهد داشت.
در ماه مارس ۲۰۱۹ آزمایشات بین المللی داروی آدوکانوماب که روی حدود ۳۰۰۰ بیمار درحال انجام بود، متوقف گردید چونکه بررسی ها نشان داد که این دارو در کُند کردن روند تحلیل و ضعفِ حافظه و مشکلات تفکر، بهتر از داروهای دیگر عمل نمی کند.
اما اواخر همان سال یک شرکت آمریکایی دیگر معروف به Biogen داده های بیشتری را تحلیل کرد و نتیجه گرفت که این دارو تا زمانیکه در دوزهای بالاتر تجویز شود، موثر است. بنابر اعلام این شرکت، این دارو به صورت قابل توجهی سرعت تحلیل رفتنِ توانایی شناختی را می کاهد.
به گزارش کادایف به نقل از شبکه خبری بی بی سی، داروی آدوکانوماب، آمیلوئید را هدف قرار می دهد. پروتئینی که در مغز افراد مبتلا به آلزایمر توده های غیرطبیعی بوجود می آورد که می توانند به سلولها صدمه برسانند و زوال عقل را تحریک کنند و این عوارض شامل مواردی چون مشکلات حافظه و تفکر، مشکل در برقراری ارتباط و گیجی هستند.1400/03/18
14:09:48
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif