کادایف

امکان بیمه درمان سه ماهه رایگان برای ایرانیان فاقد بیمه برقرار شد

امکان بیمه درمان سه ماهه رایگان برای ایرانیان فاقد بیمه برقرار شد

سازمان بیمه سلامت ایران، امکان گرفتن پوشش بیمه سه ماهه برای کلیه هموطنان فاقد پوشش بیمه همچون بیماران صعب العلاج را فراهم نموده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، سازمان بیمه سلامت ایران بنابر بند د تبصره ۱۴ قانون بودجه سالجاری در خصوص بیمه نمودن افراد فاقد پوشش بیمه پایه، بیش از ۵ میلیون نفر از افراد مشمول دهک های درآمدی یک تا سه را با معرفی از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرف مدت یک هفته تحت پوشش بیمه رایگان سلامت همگانی قرار داده که بالطبع در صورت قرار داشتن افراد مبتلابه بیماریهای نادر در دهک های مذکور، ایشان نیز از این پوشش بیمه ای برخوردار گردیده اند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، همین طور برمبنای تصمیمات اتخاذ شده هم اکنون امکان گرفتن پوشش بیمه سه ماهه بدون پرداخت حق بیمه برای تمامی هموطنان فاقد پوشش بیمه ای همچون بیماران صعب العلاج بوسیله مراجعه به سامانه شهروندی به آدرس Bimehsalamatiranian.ihio.gov.ir و یا دفاتر پیشخوان دولت فراهم می باشد.
همین طور بنابر بند ن تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص " ارائه خدماتی مازاد بر خدمات پایه و تکمیلی به بیماران خاص و صعب العلاج، اساسنامه ای از طرف سازمان بیمه سلامت ایران تهیه و پیشنهاد گردید که اخیراً در دولت محترم تصویب شده است و سازمان بیمه سلامت ایران بمحض ابلاغ اجرائی خواهد نمود.
بر این اساس ضمن تسهیل در روند پوشش بیمه ای مشمولین، در دریافت خدمات مورد نیاز و پرداخت هزینه های درمانی این افراد نیز تسهیل خواهد شد.
روابط عمومی سازمان بیمه سلامت اعلام نمود که تا کنون اعتبارات خاصی تحت عنوان بیمه رایگان بیماریهای خاص و صعب العلاج به سازمان اختصاص نیافته است.1401/05/14
13:42:21
5.0 / 5
106
تگهای خبر: بیماری , بیمه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif