کادایف
معاون وزیر ارشاد:

576 رسانه سلامت محور مجوز گرفتند

576 رسانه سلامت محور مجوز گرفتند

كادایف: تهران- معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: این معاونت به 576 رسانه سلامت محور مجوز فعالیت داده است كه 170 مورد از آنها پایگاه های خبری هستند و تا سال آینده شمار آنها به 2 برابر افزایش خواهد یافت.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا محمد سلطانی فر روز دوشنبه در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه بخشی از 576 رسانه سلامت كه مجوز گرفته اند، فعال نیستند، اضافه كرد: دومین سیاست وزارت ارشاد در حوزه رسانه های سلامت محور، پشتیبانی از پایگاه های خبری است چونكه دنیای امروز به فعالیت رسانه های مجازی توجه ویژه ای دارد.
وی افزود: هیات نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد برای پشتیبانی از نشریات تخصصی به سرعت به این نشریات مجوز می دهد و آنها را در اولویت قرار می دهد.

* وزارت بهداشت بر محتوای رسانه های سلامت محور نظارت كند
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت ارشاد با اعطای مجوز به رسانه های سلامت محور، فعالیت آنها را توسعه می دهد اما وزارت بهداشت باید نظارت ویژه ای بر تولید محتوای رسانه های سلامت داشته باشد تا مطالب دروغ در آنها منتشر نشود.
سلطانی فر اضافه كرد: برخی مردم با رجوع به پایگاه های خبری سلامت محور خویش را از رفتن نزد پزشكان بی نیاز می بینند و تصمیم می گیرند از دارو یا سیستم مراقبتی خاصی استفاده كنند كه این مساله سلامت آنها را به مخاطره می اندازد.
وی با تاكید بر ضرورت نظارت بیشتر وزارت بهداشت بر این رسانه ها اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد فرمت های خود در پایش محتوا را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.
سلطانی فر اضافه كرد: اعطای مجوز به رسانه های سلامت محور، فعالیت آنها را گسترش می دهد و این پایگاه ها را شناسه دار می كند؛ از این رو این رسانه ها تلاش می كنند در چهارچوب خاصی فعالیت كنند.

* برنامه پایش سلامت خبرنگاران
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تفاهم نامه ای با دانشگاه شهید بهشتی درباره پایش سلامت روزنامه نگاران و خبرنگاران در حال تدوین داریم كه مقدمات آن انجام شده است؛ بر طبق این تفاهم نامه خبرنگاران در دو سطح عمومی و بیماری های خاصی مانند سرطان مورد پایش سلامت قرار گیرند.
سلطانی فر اضافه كرد: خبرنگاران با استرس و نگرانی های روزمره روبرو هستند؛ از این رو، بیش از سه هزار نفر از خبرنگاران بیمه تكمیلی شده اند و مهیا كردن امكانات دیگری برای آنان را دنبال می نماییم.
وی افزود: همینطور همكاری نزدیكی با انجمن اهدای عضو داریم تا بتوانیم فرهنگ اهدای عضو را ترویج نماییم.

* حضور 33 ناشر در نمایشگاه كتب علوم پزشكی
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: 33 ناشر در حوزه كتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برای حضور در سومین نمایشگاه كتب علوم پزشكی و دارویی هدایت شدند.
سلطانی فر اضافه كرد: 100 میلیون تومان از جانب معاونت فرهنگی برای حضور این ناشران در نمایشگاه كتب پزشكی در نظر گرفته شد تا كتاب ها را با 30 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان رشته های پزشكی و داروسازی قرار دهند؛ ناشران هم خود 20 درصد تخفیف در نظر گرفتند كه در عمل تمام كتاب ها با 50 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
وی خاطرنشان كرد: سال قبل 38 نشریه سلامت محور در نمایشگاه كتب علوم پزشكی و دارویی حضور داشتند كه این رقم امسال به 50 نشریه رسیده است.
چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته در مصلی امام خمینی (ره) در فضایی بالغ بر 35 هزار مترمربع با حضور 360 شركت داخلی و خارجی برگزار شده است.
این نمایشگاه از دوم تا چهارم مهرماه از ساعت 9 تا 18 پذیرای عموم هموطنان است و در كنار نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته، سومین نمایشگاه كتب علوم پزشكی و دارویی، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت و نمایشگاه طلای سبز و 52 كارگاه آموزشی برگزار می شود.
اجتمام**9185*1834


1397/07/02
15:50:37
5.0 / 5
1575
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif