کادایف
معاون مركز حوادث و فوریت های پزشكی قم:

علت تاخیر آمبولانس های اورژانس قم همكاری نكردن مردم است

علت تاخیر آمبولانس های اورژانس قم همكاری نكردن مردم است

به گزارش كادایف معاون مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی قم اظهار داشت: علت تاخیر آمبولانس های اورژانس قم در رسیدن به محل حادثه، همكاری نكردن مردم در باز كردن راه عبور این خودروهاست.


مهدی فراهانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه كرد: زمانی كه حادثه ای رخ می دهد، تاثیر روحی و روانی آن سبب می گردد مردم انتظار داشته باشند همان لحظه اورژانس به محل حاثه برسد، در حالیكه رسیدن به موقع آمبولانس نیازمند تولید شرایطی است.
وی افزود: برخی مواقع آمبولانس اورژانس 115 برای رسیدن به صحنه حوادث با مشكلاتی همچون ترافیك و حتی پارك خودرو مقابل مبادی ورودی یا خروجی پایگاه اورژانس مواجه شده كه مانع رسیدن به موقع كارشناسان می گردد.
وی افزود: برخورد تند و توهین آمیز عده ای از مردم حاضر در محل حادثه هم از مواردی است كه باعث صدمه روحی كارشناسان این مركز و در نتیجه تاثیر در روند امدادرسانی به مصدومان می گردد.
فراهانی خاطرنشان كرد: بعنوان مثال در بیشتر اوقات شاهد می باشیم مقابل پایگاه اورژانسی كه مجاور مجتمع تجاری الزهرا مستقر است، خودرویی پارك شده كه این مساله سبب می گردد حتی اگر در چند متری این پایگاه حادثه ای رخ دهد، همكاران ما نتوانند حضور به موقع در محل حادثه داشته باشند.
وی با بیان این كه تولید فضای ملتحب و بدبینی نسبت به اورژانس 115 درست نیست، افزود: نتیجه این كار خسارت به عموم مردم است؛ دستگاهی كه در هر شبانه روز به صورت میانگین 320 ماموریت انجام می دهد نیازمند حمایت و همدلی است.
وی اظهار داشت: اورژانس دستگاهی حیاتی می باشد كه منافع آن به مردم می رسد و آحاد جامعه از خدمات آن منتفع می شوند.
فراهانی از شهروندان درخواست كرد: هنگام تماس با مركز اورژانس 115، نشانی دقیق محل حادثه را اعلام نمایند، راه را برای عبور این خودروها در معابر باز و از ازدحام در محل حادثه خودداری نمایند.
وی ابراز امیدواری كرد: این مساله از جانب اصحاب رسانه به صورت مناسب فرهنگ سازی شود تا شاهد همكاری مردم با خودروهای اورژانس باشیم.
مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی دارای 20 پایگاه جاده ای، 19 پایگاه شهری، یك پایگاه هوایی، 60 دستگاه آمبولانس، 10 دستگاه موتورلانس، یك دستگاه اتوبوس آمبولانس و یك فروند بالگرد است.
/2085/ 1175/


1397/10/18
14:45:54
5.0 / 5
1694
تگهای خبر: پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif