کادایف

پیك جدید كرونا در راه استان بوشهر

پیك جدید كرونا در راه استان بوشهر

بوشهر رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: با عنایت به پیش رو بودن فصل گرما، روشن شدن کولرها و کمتر شدن تهویه هوا، ما پیک جدید کرونا در استان بوشهر پیشبینی می شود.


عاطفه اسفندیاری، رئیس بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر در نشست تقدیر از برگزیدگان مسابقه «سپاس پرستار» ضمن تشکر از همدلی و همراهی شرکت کنندگان در این مسابقه اظهار داشت: اساسا پیشگیری و مبارزه با کرونا حاصل نمی گردد مگر با مشارکت های مردمی و مشارکت های بین بخشی.
وی با قدردانی از تمام افرادی که در یک سال قبل با کادر درمان همراه و همدل بودند اظهار نمود: مجموعه جهاددانشگاهی در همین راستا و از شروع انتشار ویروس کرونا با مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستان شهدای خلیج فارس، همواره همکاری صمیمانه ای داشته که قابل تقدیر و تشکر است.
این مسئول اقدام جهاددانشگاهی در راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ را شایسته و بموقع دانست و از این مجموعه انقلابی قدردانی نمود.
اسفندیاری عنوان کرد: با ورود ویروس کرونا در اسفندماه ۹۸ استرس شدیدی در سطح کشور به وجود آمد که استان بوشهر و بیمارستان شهدای خلیج فارس هم از آن مستثنا نبودند. در ابتدا آنقدر این مریضی هولناک و ترسناک بود که اگر کسی کرونا می گرفت از همه مخفی می کرد. حتی در مجموعه بیمارستان هم ما نتایج تست کرونای همکاران را به صورت کاملا محرمانه به ایشان اطلاع می دادیم. الحمدلله پس از گذشت چند ماه با تبلیغات فرهنگی و آموزشی که در جامعه صورت گرفت، هم آشنایی مردم نسبت به این بیماری و هم نسبت به علایم و خصوصیت های این ویروس بیشتر شد.
رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس اشاره کرد: باتوجه به پیش رو بودن فصل گرما، روشن شدن کولرها و کمتر شدن تهویه هوا، ما پیش بینی پیک جدید کرونا در استان بوشهر را داریم. همانطور که سال قبل هم در این ماه ها مبتلا شدن و فراگیری این ویروس چندین برابر شد ولی با صبر و همراهی هم استانی ها در رعایت پروتکلهای بهداشتی توانستیم بعد از تحمل فشارهای بسیار زیاد به آرامش برسیم. روزهایی که وقتی به یاد آن می افتیم اشک ما جاری می شود.
وی ادامه داد: در همان ایام بود که در سطح بیمارستان شهدای خلیج فارس، همکار ما در راه دفاع و مقابله با این ویروس منحوس به شهادت رسید. سرکار خانم رگبار که مدیر پرستاری و در واقع ستون پرستاری بیمارستان خلیج فارس بودند و سالهای سال بعنوان مدیر پرستاری در بیمارستان خلیج فارس و فاطمه زهرا بوشهر خدمت کردند. ایشان علیرغم بازنشستگی در دیماه ۹۸، نرفتند و ماندند و گفتند که نمی توانم شماها را تنها بذارم و تا جایی که بتوانم می مانم. یاد ایشان تا ابد در دلهای ما می ماند. آنها که می توانستند بروند ولی ماندند تا از مردم و از میهن و استانمان دفاع کنند. عکس خانم رگبار جلوی ماست. در این ایام هر وقت که خستگی بر ما مسلط می شود با نگاه به تصویر ایشان و مرور خاطرات و زحمات ایشان روحیه می گیریم و می دانیم که باید زنده یاد رگبار را الگوی خودمان قرار بدهیم.
عاطفه اسفندیاری اشاره کرد: ان شاء الله هیچگاه به آن روزهای سختی که بالغ بر ۱۶۰ مریض کرونایی در بیمارستان داشتیم و تخت کم می آمد و باید در راهروها تخت می گذاشتیم و بخشهای کرونایی را اضافه می کردیم بر نگردیم.
رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار نمود: البته با همدلی و همکاری خیلی از عزیزان و مردم توانستیم این میزان از مبتلا شدن را کاهش بدهیم. خیرانی که حتی نمی خواستند اسمی از آنها برده شود. در نتیجه این کارها فشار بر همکاران من در کادر درمان کمتر شد. البته باید همچنان رفتارهای پیشگیرانه ما استمرار داشته باشد تا به آن روزهای سخت برنگردیم.
وی اشاره کرد: از همه عزیزانی که با دلنوشته های خود سبب همدلی و همدردی و همراهی با کادر درمان شدند و بطور قطع اجر و ثواب این مساله نزد خداوند محفوظ است. همینطور از سرکار خانم دشتی که بعنوان نماینده جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی که زحمت هماهنگی های لازم جهت برگزاری این مسابقه و این جلسه را داشتند، تشکر می کنم.
گفتنی است اختتامیه مسابقه سپاس پرستار و تقدیر از نویسندگان دلنوشته های برتر، به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی بوشهر و با همراهی بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر و دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در چارچوب دلنوشته و در دو بخش دلنوشته های دانشجویی و دلنوشته های پرستاران خطاب به شهدای مدافع سلامت استان انجام شد.1399/12/18
12:24:17
0.0 / 5
911
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif